Genel

Çölyak ve Organik Beslenme Derneği’ne Şehzadeler Kaymakamından tam destek.

 

 

Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ilk resmi ziyaretlerini Şehzadeler Kaymakamı Sayın İsmail Çorumluoğlu’yla gerçekleştirdiler.

Görüşmede Çölyak hastalığının teşhisde yaşanan sıkıntıları, beslenme prensipleri, Glutensiz gıdalarla daha sağlıklı beslendiklerini ifade eden dernek yöneticileri organik beslenmenin günümüz de insan sağlığı açısından önemini vurguladılar.

Sayın Çorumluoğlu’nun glutensiz ürünlere ulaşılabilirlikleriyle ilgili karşılaşılan sorunlara önerdiği çözümlerle derneğin yapacağı projelerle gerçekleşmesi için çalışmalara başlandı.

Sayın Kaymakam, Manisa’da ilk kez çölyak ve organik beslenmeyle ilgili dernek kurulduğunu, bu eksiliği giderilmesi konusunda kurulan Çölyak-Org Derneğine şahsı ve Kaymakamlığı adına her türlü desteği vereceğini ve derneğe üye olmak istediğini belirtti. Çölyak-Org Derneği Başkanı Halim Şivecan Sayın Çorumluoğlu’nun konuya yakın ilgisine teşekkür ederek dernek rozetini ve glutensiz ürünlerden oluşan gıda paketini hediye etti.

Show Buttons
Hide Buttons