Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Sağlık İl Müdürlüğü, glutensiz ürün üretimi yapan firmalar ve Derneğimizin ortak çalışması ile proje kapsamında Glutensiz beslenme eğitimi alan derneğimiz üyeleri tarafından yöresel ve geleneksel yemeklerin glutensizlerinden oluşan 250 kişilik açık büfe etkinliği yapıldı.

Yapılan protokol gereğince Manisa ilindeki aile hekimlerinin Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi ile işbirliği içerisinde Çölyak konusunda bilgilendirilmeleri sağlanacaktır.

Manisa merkez ilçelerindeki Aile Hekimlerine, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp fakültesi gastroloji akademisyenleri tarafından Çölyak hastalığı bilgilendirilmesi ve farkındalığı eğitimi verilmesi.

Celal Bayar Üniversitesi Sağlık bilimleri fakültesi Sosyal hizmetler bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden 3 kişi zorunlu stajlarını (intörn) Derneğimizde yapmaktadırlar.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği protokolü anlaşması ve Gıda Mühendisliği Bölümü ile Yeşil muz ve kabuğundan Glutensiz un üretilmesi projesi.